Informacje ogólne


Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Palowicach usytuowana jest w spokojnej okolicy w Sołectwie Palowice, na terenie gminy Czerwionka-Leszczyny. Położenie umożliwia korzystanie z malowniczych tras/ścieżek rowerowych i rekreacyjnych, siłowni i placu zabaw oraz ogólnodostępnego boiska.

Placówka mieści się w budynku dwukondygnacyjnym, na pierwszym piętrze. W pobliżu znajduje się Punkt Apteczny oraz przystanek autobusowy. W obejściu wygospodarowano również teren na krąg ogniskowy, meble ogrodowe, boisko do siatkówki oraz teren do gry w koszykówkę dla naszych dzieci. Takie sąsiedztwo w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie placówki i usprawnia usamodzielnianie wychowanków. Mieszkanie obejmuje ok 250 m2, w jego skład wchodzą:

  • 4 pokoje trzyosobowe

  • jadalnia

  • kuchnia

  • 2 łazienki

  • pralnia

  • spiżarnia

  • salon telewizyjny

  • salon rekreacyjny

  • pokój wychowawców

  • komunikacja.

Pokoje wychowanków są przestronne, wyposażone są w kanapy oraz szafy na odzież
i rzeczy osobiste dla każdego wychowanka, regały i inne elementy dekoracyjne dobierane zgodnie z wiekiem podopiecznych, biurko do nauki własnej, radio. Pokoje są wyposażone w odpowiednie do potrzeb oświetlenie.Jadalnia to duże przestronne pomieszczenie, sąsiaduje z kuchnią i spiżarnią, gdzie mogą równocześnie spożywać posiłki wszystkie dzieci przebywające w domu. Stanowi centrum życia w naszym domu, gdzie spotykamy się nie tylko przy posiłku ale również w celu wspólnej rozmowy. Kuchnia jest wyposażona w nowe funkcjonalne meble, sprzęty AGD (piec, zmywarka, lodówka) oraz drobny sprzęt kuchenny ? mikser, blender, robot kuchenny itp. W mieszkaniu znajduje się otwarty salon telewizyjny, salon rekreacyjny, w których dzieci mogą przyjąć odwiedzających ich gości, zrelaksować się, spędzić czas na zabawie, na rozmowie/ gry planszowe, puzzle, książki, artykuły do rozwijania pasji i zainteresowań ( zajęcia manualne), stół do ping-ponga, piłkarzyki, komputer stacjonarny dla wychowanków oraz x-box, tv.
W łazience chłopców znajduje się kabina wc, kabina natryskowa oraz umywalka.
W łazience dziewcząt znajdują się kabina wc, kabina natryskowa, umywalka.

Pralnia wyposażona jest w pralkę automatyczną, z której korzystają wychowankowie
w celu prania odzieży osobistej, suszarki na pranie, deskę do prasowania i żelazko.
W pomieszczeniu tym przechowywane pod zamknięciem są środki czystości oraz sprzęty takie jak odkurzacz, mop, miotły itp.

W mieszkaniu znajduje się również pomieszczenie dla wychowawców i specjalistów pracujących w placówce. Do naszej dyspozycji oddane jest pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowujemy rowery oraz sprzęt ogrodowy.Konto bankowe Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Palowicach

Bank Spółdzielczy Żory

Nr rachunku 13 8456 0009 2001 0028 4569 0003

 

Uwaga w tytule wpłaty proszę wpisać "Darowizna"Stronę opublikowano: 22.04.2021 - 15:57
Ostatnia modyfkacja: 23.04.2021 - 12:44
Tłumacz języka migowego   Pętla indukcyjna

ePUAP
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Palowicach

Starostwo Rybnik
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza jest jednostką organizacyjną Starostwa Powiatowego w Rybniku


BIP